Kaip prižiūrėti gėlyną kapavietėje?

Kapų tvarkymas yra neatsiejamas nuo rūpinimosi gėlynu kapavietėje. Norint teisingai pasirinkti augalus, skirtus kapams, reikia žinoti daugybę taisyklių ir niuansų.

Šviesos lygis ir priežiūra

Visų pirma, rekomenduojama pasidomėti  šviesos lygiu, kuris pateks ant būsimo gėlyno. Kapavietė gali būti puikiai apšviesta saulės spinduliais arba priešingai, būti pavėsyje. Kitas svarbus klausimas yra dirvožemis bei žmogaus, kuris rūpinsis gėlynu, apsilankymo dažnumas. Tik išsiaiškinę visas šias detales, galite pereiti prie augalų pirkimo.

Jei kapas yra retai lankomas, tuomet augalai, padengiantys dirvą, taps geriausiu sprendimu.  Nerekomenduojama sodinti žolės, kurią nuolat reikės pjauti, nes kapavietė atrodys netvarkinga.

Originalus pasirinkimas yra samanos, atvežtos iš miško, po kuriomis būtina dėti durpes. Taip pat gražiai atrodys kadagys, kuris auga pažeme bei bus 10-25 cm aukščio. Jis puikiai dengia dirvą. Šis tipas yra geresnis nei paprastas kadagys, nes jis glaudžiai dengia dirvą ir neleidžia piktžolėms augti.

Nepriklausomai nuo kapų apšvietimo, jums puikiai tiks pasodinti Sibiro valdšteiniją, kuri pasižymi  ištvermingumu. Savo išvaizda šis augalas panašus į žemuoges.

Vietose, kurios yra pavėsyje, galite saugiai pasirinkti europinį kanopą, turintį gražią lapiją, Dažnai kapinėse naudojama dirvožemio kiliminė danga. Ji turėtų būti sodinama tvoros viduje, nes augdama  plinta į netoliese esančias žemes.

Saulėtose vietose galite sodinti Dalmatijos pelargonijas, mėlynai pilkus gvazdikėlius ar čiobrelius.  Puikus pasirinkimas būtų rožės, kurios auga pažeme bei pasižymi ilgu žydėjimo laikotarpiu arba mažos rožytės.

Kapai gali būti puošiami ir metiniais augalais, nepaisant to, jog daugiametės gėlės yra daug patrauklesnės, saugesnės, patogesnės bei ekonomiškesnės. Pavasarį dažnai pasodinama gėlavandenė. Populiarios yra begonijų rūšys, kurios gali žydėti ir šešėlyje, ir saulėje.

Medžių nesodinkite

Prieš pasodinant medį ar krūmą ant kapo, verta žinoti, kokio aukščio jis užaugs. Jei krūmas ar medis auga pernelyg didelis, kapas bus padengtas šešėliu. Be to, per didelis medis kapavietę nuolat terš. Dėl minėtų priežasčių verta nedelsiant atsikratyti klevo, ąžuolo ir kitų medžių daigų. Išaugusį medį labai sunku pašalinti bei dar sunkiau pašalinti kelmą.

Kapavietėje negalima sodinti augalų, kurie gali plisti į kaimynines zonas, taip pat augalų, kurie dauginasi sėklomis. Kaip agresyvių augalų rūšių pavyzdį, galime pateikti alyvą bei pakalnutę.

Taip pat nederėtų pirkti brangios granito skaldos, nes ją sunku išvalyti nuo piktžolių ir žolių. Šiuo atveju nei akmenys, esantys po juo, nei geotekstilė, nepadės.

Iki rudens žydinčių nėra

Ieškote kurias gėles galėtumėte pasodinti kapinėse, kad jos žydėtų visą vasarą? Deja, tokios neegzistuoja, nes kiekviena rūšis turi savo žydėjimo laikotarpį, kuris retai trunka ilgiau nei 1-2 mėnesius. Tačiau šią problemą galima išspręsti sodinant augalus su skirtingais žydėjimo laikotarpiais, dėl kurių kapavietė atrodys gražiai visą vasarą.

Vasarą ir rudenį žydi tokie augalai kaip aguonos ir vilkdalgiai. Aguonos – vienas iš liūdesio ir sielvarto simbolių. Jos atrodo įspūdingai  prie bet kurio paminklo. Kartu su tankiais žalumynais aguonos sukuria įspūdingą, tačiau nesudėtingą kompoziciją. Vilkdalgiai laikomi gedulo gėlėmis, kurioms būdinga didžiulė spalvų paletė. Galite pasirinkti klasikinius violetinius vilkdalgius arba baltus ir geltonus, prabangius bordo ar subtilius rožinės spalvos.  Be to,paminklai kapams atrodys įspūdingiau, jei gėles suderinsite su paminklo atspalviu bei tonais.

Taigi gėlės ant kapo yra ne tik puošmena, bet ir mirusiųjų protėvių ir artimų žmonių atminimo ženklas. Gyvos puokštės kapavietę paverčia sakraline vieta. Tačiau norint, kad gėlės kuo ilgiau žydėtų, reikia jas teisingai pasirinkti bei tinkamai rūpintis.

Pagal spaudą

Asociatyvios nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts