Ir vėl gimtadienis…

Ir vėl gimtadienis… Lietuvai skaičiuojant šimtas antruosius metus, Šiaulių r. Kuršėnų lopšelyje-darželyje „Buratinas“ vasario 21 dieną vyko jau tradicija tapęs 9-asis Šiaulių regiono ikimokyklinio amžiaus ugdytinių eilėraščių deklamavimo konkursas „Tu pati gražiausia, mano Lietuva“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo ir Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti.

Į konkursą sugužėjo septyniolika skaitovų iš Šiaulių rajono, Šiaulių miesto, Naujosios Akmenės, Kelmės, Tytuvėnų, Sedos ikimokyklinių grupių. Mažieji skaitovai jautėsi drąsiai ir užtikrintai, ko nepasakytum apie juos atlydėjusius mokytojus ir tėvelius.

Susirinkusius svečius pasveikino ir paskelbė konkurso „Tu pati gražiausia, mano Lietuva“ pradžią Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“ direktorė Violeta Kumžienė. Direktorės sveikinimo žodžius palydėjo lopšelio-darželio „Buratinas“ ugdytinių dainelė ir liaudiškas šokis. Pasirodymui vaikus paruošė meninio ugdymo mokytojos Audronė Šetikienė ir Ingrida Levitaitė.

Po trumpų pasisveikinimų buvo išrinkta vertinimo komisija, kuriai vadovavo Kuršėnų Daugėlių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Laima Lukšaitė. Komisijos narių gretas papildė asociacijos „Šiaulių rajono jaunų tėvų bendruomenė“ pirmininkė Rasa Salygienė, gebanti produktyviai bendrauti tiek su suaugusiaisiais, tiek su mažaisiais. Ne veltui sakoma: „Mokėsi bendrauti su vaiku, mokėsi – ir su bet kuo!“. Irena Saunorienė – buvusi ilgametė Kuršėnų lopšelio-darželio direktorė, kurianti puikias eiles, o savo žinias nuolat tobulinanti ir atnaujinanti Trečiojo amžiaus universitete. Vaikai – gyvenimo variklis, o be variklio ne tik automobilio, bet ir komisijos darbo „neužvesi“. Vertinti skaitovų eiles buvo pakviestos priešmokyklinukės: Austėja Bernotaitė iš Daugėlių lopšelio-darželio ir Gustė Rupšytė, Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“ ugdytinė.

Komisijos narių laukė atsakingas darbas – išrinkti nominacijų „Už originalumą“, „Už natūralumą“, „Už išraiškingumą“ nugalėtojus. Vertinant buvo atsižvelgta į tai, kad Lietuvos Respublikos seimas 2020 metus paskelbė vaikų emocinės gerovės metais. Kiekvieną pasirodymą komisijos nariai ne tik komentavo, bet nuomonę reiškė ir atitinkančiu emocijos veiduku.

Prasidėjus eilėraščių deklamavimo konkursui eilės liejosi, kaip srauni upė, „užliejanti“ visų širdis. Emocingi balsai keitė vieni kitus. Mažųjų skaitovų daug, o nominacijos – tik trys. Kaip jas tinkamai skirti?  Čia pagelbėjo komisijos narių profesionalumas, objektyvumas, patirtis.

Nominacija už išraiškingiausiai padeklamuotas eiles atiteko keturmetei Auksei Stoškutei iš Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“, padeklamavusiai Reginos Bočkienės eiles „Tėviškės šalis“. Auksės auklėtoja Alma Šulcienė. Originaliausiai Vytės Nemunėlio eilėraštį „Mano Vytis ir trispalvė“ deklamavo Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“ auklėtojos Aušros Bijeikienės paruoštas ugdytinis Gustas Petruitis. Natūraliausiai deklamavusia Anzelmo Matučio eilėraštį „Skambioji kalba“ skaitove pripažinta Gabija Dukauskaitė iš Kelmės r. Tytuvėnų vaikų lopšelio-darželio. Mergaitę konkursui paruošė auklėtoja  Irena Andrulienė.

Konkurso dalyviai rinko savo favoritą. Juo tapo išraiškingiausiai padeklamuotų eilių nominantė Auksei Stoškutei.

Visi skaitovai buvo apdovanoti Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“ diplomais ir saldainiais bei labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ knygelėmis, o nominacijų nugalėtojų laukė renginio organizatoriaus statulėlės.

Miela širdžiai, gražu akiai, kai liejasi vaikų eilės, skirtos gimtinei. Džiugu, kad Lietuvos mokytojai skiria vis daugiau dėmesio vaikų pilietiniam ugdymui ir gimtosios kalbos puoselėjimui.

Auklėtojos Ona Grigalaitienė ir Jūratė Vileikienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts