8-ąjį gimtadienį „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ sutiko kūrybiškai ir viltingai

Šiaulių rajono etninės kultūros ir tradicinių amatų centre atidaryta Šiaulių rajono viešosios įstaigos „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ kūrybos darbų paroda. Centro vadovė, darbuotojai ir lankytojai viliasi, kad neįgaliųjų kūrybiškumas bus pastebėtas ir netaps tik kūryba dėl kūrybos. Neįgalieji išdrįso pasakyti, kad jie savo darbelius parduoda. Yra parengtas ir specialus dirbinių katalogas. Centrui svarbiausia – ne prekyba, o dėmesys neįgaliesiems ir socialiai atsakingos visuomenės ugdymas.
Šiaulių rajono etninės kultūros ir tradicinių amatų centro vadovė Birutė Poškienė, paskelbusi gimtadienio parodos atidarymą, tikino, kad tai labai svarbus renginys. Ne tik paprastas gimtadienis ar eilinė paroda. Tai ir išradingų ir kūrybiškų „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojų kūrybos pristatymas visuomenei.
‚Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ įkūrėja vadovė Virginija Norvaišienė pasidžiaugė, jog nepastebėjo, kaip greitai centras nukeliavo iki 8-ojo savo gimtadienio. Kiek daug pasiekė tie jauni žmonės, kurie lanko šį centrą dėl savo negalios, kiek pasiekė šio centro auklėtojos ir užsiėmimų vadovės. To įrodymas – bendrai padeklamuotas eilėraštis, šypsenos ir, žinoma, pilna salė įvairia technika sukurtų kūrinių iš molio, karoliukų, siūlų, medžio. Čia – paveikslai, indai ir dekoracijos, papuošalai ir žaislai, įvairiausi angeliukai.
Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius pasveikino centro lankytojus su gimtadieniu ir įteikė saldžią dovaną, dėkodamas centro įkūrėjams ir darbuotojams už nuoširdų ir pasiaukojantį darbą su ypatingais vaikais.
Šiuo metu Dienos centrą sutrikusio intelekto asmenims lanko 26 asmenys su įvairaus tipo ir lygio negalėmis.
Centro darbuotojai aktyviai skatina neįgaliųjų integraciją į visuomenę, bendradarbiauja su įvairiomis bendruomenėmis, asociacijomis, įstaigomis. „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ turi bendrų užsiėmimų su jaunimu ir senjorais, kurie taip pat atėjo į parodos atidarymą padėkoti – kiek daug rankdarbių išmoko būtent draugaudami su centro neįgaliaisiais.
„Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ yra parengęs ir kūrinių katalogą, kuriame įvairiausi suvenyrai, mieli dirbiniai, paliesti ir sušildyti neįgaliųjų rankomis ir nuoširdumu. Centro įkūrėja ir vadovė Virginija įsitikinusi, kad jų centro ugdytinių kūrinėliai galėtų būti verslo įmonių, gyventojų, įstaigų prasmingomis dovanėlėmis įvairių švenčių proga ir visai be švenčių. „Neįgalieji taip pat siekia gyventi prasmingai, jiems reikia motyvacijos kurti. Tie žmonės nori būti reikalingi. Nori matyti, kad jų darbelių kažkam reikia, kad jie teikia džiaugsmą kitiems“, — įsitikinusi Virginija Norvaišienė.
„Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ dirbinių katalogas yra ir įstaigos internetiniame puslapyje, ten yra nuorodos ir kaip tuos darbelius įsigyti.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė


Total
26
Dalinasi
Related Posts