7 patarimai, kaip tinkamai naudotis vaikų vežimėliu

Vežimėliai – vienas svarbiausių pirkinių, užtikrinantis saugias ir patogias mažųjų keliones. Visgi tam, kad tokie pasivažinėjai visuomet teiktų tik pačias geriausias emocijas, labai svarbu žinoti, kaip tinkamai naudotis šiomis transportavimo priemonės. Jokių sudėtingų taisyklių šiuo atveju nėra, tačiau kiekvienam pravartu prisiminti pagrindinius patarimus – tuomet keliaudami jausitės kur kas ramiau.

  1. Pasirinkite tinkamą modelį. Vežimėliai gali skirtis savo tipais ir svorio kategorijomis, todėl turėtumėte labai atsakingai įvertinti savo situaciją, įpročius ir pagal tai išsirinkti labiausiai tinkantį gaminį. Prekyboje galite rasti tiek lengvesnių, kompaktiškų vežimėlių, puikiai tinkančių lengviems pasivažinėjimams, tiek kur kas tvirtesnių ir patvaresnių modelių, kurie patikimai tarnaus net ir ilgesniame žygyje, tad sprendimas priklausys tik nuo Jūsų poreikių.
  2. Atlikite trumpą apžiūrą prieš kiekvieną kelionę. Įsitikinkite, ar nesugadintos vežimėlio padangos, patikrinkite stabdžius ir kitas detales – atsarga gėdos šiuo atveju tikrai nepadarys, o Jūs būsite tikri, jog pasivažinėjimo metu pavyks išvengti bet kokių nesklandumų. Tokiai apžiūrai prireiks vos kelių minučių, tačiau laiku pastebėję defektą, sutaupysite daug daugiau laiko ir savo energijos.
  3. Prieš įkeldami mažylį į vežimėlį, užtikrinkite jo stabilumą. Saugiausia šiuo atveju yra nuspausti vežimėlio stabdžius, o jei šį gaminį neseniai išlankstėte, turėtumėte įsitikinti, kad visas detales tvirtai užfiksavote. Nors tokie veiksmai gali pasirodyti labai paprasti, atlikę juos, galėsite būti visiškai ramūs, kad keliant mažylį vežimėlis tvirtai stovės ir nesukels jam papildomo streso.
  4. Nepamirškite naudotis stabdžiais. Stabdžių prireiks ne tik keliant vaiką į vežimėlį – juos rekomenduojama naudoti sustojus parduotuvėje, atrašinėjant į draugų žinutes ar ruošiantis atidaryti automobilio dureles. Daugiausiai pavojingų situacijų įvyksta nesilaikant būtent šio punkto, tad jeigu vežimėlis Jums vis dar naujiena, turėtumėte kaip įmanoma greičiau stabdžių naudojimą paversti įpročiu – juk tai ne mažiau svarbu, nei stabdyti važiuojant automobiliu.
  5. Panaudokite visus vežimėlyje esančius saugos diržus. Vežimėliai gali turėti skirtingą saugos diržų skaičių, tačiau bet kuriuo atveju Jūs privalote užsegti juos visus – tik tuomet užtikrinsite maksimalų vaikučio saugumą. Tad ir šiai užduočiai turėtumėte paskirti pakankamai laiko: vadovaudamiesi instrukcijomis, įsitikinkite, kad viską padarėte teisingai ir patikrinkite, ar visi diržai iš tikrųjų yra tinkamai užsegti.
  6. Pasirūpinkite mažylio komfortu. Kelionių metu Jums svarbiausias yra saugumas, tačiau vaikučiams labiau rūpi patogumas ir įdomi veikla, todėl vertėtų apgalvoti ir šiuos aspektus. Atsižvelgdami į metų laiką, turėtumėte pasirūpinti apsaugomis nuo lietaus, uodų ar saulės, o mažyliams pakabinti žaislų lanką ar drauge paimti kelis kitus jų mėgstamus žaisliukus. Šių atributų pradėkite ieškoti anksčiau: jei pastebėsite, kad akcija žaislams, juos įsigysite kur kas žemesne kaina. Tokių pasiūlymų visuomet rasite parduotuvėje Pigu.lt.
  7. Nekabinkite savo daiktų ant vežimėlio galo. Tai labai dažnas tėvų įprotis, kuris kenkia vežimėlio stabilumui ir tuo pačiu – mažylio saugumui. Tad verčiau daiktus laikykite ne ant rankenos, bet tam skirtoje vietoje – daugelis vežimėlių turi pakankamai talpius krepšius, kuriuose tikrai tilps visi Jūsų reikmenys.

Pritaikę (o gal tiesiog prisiminę) šiuos patarimus, galėsite būti tikri, kad bet kuri Jūsų kelionė su mažuoju praeis sklandžiai ir saugiai. Svarbiausia, kad patogiai jaustumėtės tiek Jūs, tiek ir vaikutis – tuomet tokie pasivažinėjimai taps smagia kasdienybės dalimi.

Total
0
Dalinasi
Related Posts