2021 metų biudžetas: lėšos, darbai, strateginis planavimas

Šiaulių rajono savivaldybės tarybai teikiamas tvirtinti 2021 metų Šiaulių rajono savivaldybės biudžetas, kuris rengtas itin atsakingai, plačiai svarstant ir diskutuojant politikams, Savivaldybės įstaigoms, Administracijos skyrių vadovams, seniūnams. 2021 metų biudžete, lyginant su 2020 metų, didėja lėšos švietimo, sporto, kultūros, sveikatos priežiūros sritims, taip pat planuojama tęsti pradėtus itin svarbius rajono gyventojams darbus daugelyje rajono vietovių.

Papildomai gautos lėšos leido padaryti daugiau darbų

Pristatydamas 2021 metų Šiaulių rajono savivaldybės biudžetą Administracijos direktorius Gipoldas Karklelis teigė, kad dėl pandemijos praėjusieji metai buvo sudėtingi, tačiau visus numatytus darbus Savivaldybės administracija gana sėkmingai įvykdė.

„Atlikome darbų daugiau, nei buvo planuota tvirtinant praėjusiųjų metų biudžetą, nes papildomai gavome per 3 mln. Eur iš įvairių paramos ir ekonomikos skatinimo programų. Pateiksiu vieną pavyzdį: pagal turimą finansavimą Daugėlių stadiono rekonstrukcijos rangos darbus planuota vykdyti etapais trejus metus. O gavus papildomų lėšų pagrindiniai darbai jau pernai baigti ir atšilus orams objektas bus priimtas eksploatacijai. Teko net aiškintis, kodėl informacinėje lentoje darbų pabaiga – tik 2022-ieji metai“, – teigė Administracijos direktorius Gipoldas Karklelis.

Šių metų biudžeto planuojamos pajamos – 45,9 mln. Eur. Pernai, įvertinant papildomai gautas lėšas, biudžetas buvo 51,1 mln. Eur.
„Taigi planuojame gyventi su mažesniu biudžetu. Šių metų planuojamos pajamos dar gali pasikeisti gavus lėšų Vyriausybės priimtiems sprendimams vykdyti, Susisiekimo ministerijai patvirtinus Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas, iš Agentūrų susigrąžinus ES lėšomis dalinai finansuojamų darbų praėjusiųjų metų mokėjimus“, — skaičiavo rajono savivaldybės administracijos vadovas.

Didėja lėšos švietimo, sporto, kultūros, sveikatos priežiūros sritims

Administracijos direktoriaus Gipoldo Karklelio teigimu, 2021 metų biudžetas rengtas labai atsakingai: suplanuotos visos būtinos išlaidos, numatytas darbo užmokesčio augimas kultūros, švietimo, socialinės srities darbuotojams, o rajono biudžetinės įstaigos turės pakankamai lėšų vykdyti numatytoms programoms.

„Švietimo ir sporto veiklos programos finansavimas didėja beveik keturiais, kultūros plėtros –  penkiais, socialinės paramos ir sveikatos priežiūros – pusantro procento. Pagal galimybes suplanuota daugiau lėšų ir seniūnijų veiklos programai“, — akcentavo Administracijos direktorius Gipoldas Karklelis.

Darbai tęsis ir vyks visame rajone

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos vadovo Gipoldo Karklelio teigimu, ribotos biudžeto pajamos sąlygojo mažesnes lėšas investiciniams darbams, tačiau darbai rajone ir 2021 metais vyks plačiai. Administracijos vadovas vardijo, kad šiemet bus baigti Gruzdžių miestelio tvarkymo darbai, taip pat planuojama pradėti kapinių praplėtimo darbus Bazilionuose ir Meškuičiuose -to prašo šių miestelių gyventojai.

„Šiemet privalome baigti Kužių darželio remontą, Ginkūnų darželio priestato statybą. Labai svarbu, kad veiklą pradės renovuotas Kuršėnų dvaras. Rudenį laukia įkurtuvės naujoje modernioje Šiaulių rajono centrinėje bibliotekoje. Bus tęsiami darbai Kuršėnuose šalia kultūros centro ir Ventos upės. Planuojama sutvarkyti gatvę, poilsio zoną, nutiesti taką nuo miesto centro iki Pušyno, įrengti zoną smulkiajai prekybai., atlikti remonto darbus Daugėlių darželyje ir Kairių mokykloje“, — vardijo Gipoldas Karklelis.

Jis akcentavo, kad biudžete numatyta prie Voveriškių ir Ginkūnų mokyklų įrengti modulinius pastatus, kuriuose taip pat įsikurs ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės.

Administracijos direktoriaus Gipoldo Karklelio teigimu, šiemet bus tęsiami vandentiekio ir nuotekų tinklų įrengimo darbai Kuršėnuose, statomi vandens gerinimo įrenginiai Kurtuvėnuose ir Pakapėje.

„Planuojame parengti Ginkūnų tinklų plėtros techninį projektą. Taip pat biudžeto planuose numatyta daug mažesnės apimties remontų. Kelių ir gatvių priežiūra, remontas, asfaltavimas – atskira plati tema. Planai ir išsami informacija bus svarstomi rajono taryboje kovo ir balandžio mėnesiais, kai bus patvirtinta Kelių priežiūros ir plėtros programa“ – teigė rajono savivaldybės administracijos vadovas.

Išskirtiniai metai – strateginio planavimo srityje

2021 metai Šiaulių rajonui bus išskirtiniai ir strateginio planavimo srityje. Administracijos direktorius Gipoldas Karklelis vardijo, kad šiemet bus tvirtinamas Šiaulių rajono bendrasis planas, Šiaulių rajono savivaldybės vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros specialiojo plano keitimo planas, taip pat – Šilumos ūkio Šiaulių rajone specialiojo plano keitimas.

„Be to, esame numatę pradėti rengti ir rajono turizmo plėtros planą. Daug naujovių įneš Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymas. Visi šie dokumentai yra reikalingi, kad galėtumėme dalyvauti ES ir Lietuvos biudžeto lėšomis vykdomose programose bei projektuose ir ieškoti papildomų finansavimo šaltinių. Tam skiriame ypatingą dėmesį. Kokybiškai parengti dokumentai, planai ir mūsų aktyvi veikla nulems rajono vykdomų projektų kiekį ir gaunamas lėšas naujajame ES programavimo periode“, – akcentavo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Savivaldybės archyvo nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts