Sveikatos popietėje paminėta Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė

Visuomenės sveikatos biuro specialistai, minėdami Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitę, ragino atkreipti dėmesį į šią ligą sukeliančią žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekciją, bei vieną iš svarbiausių gimdos kaklelio vėžio prevencijos priemonių – skiepus nuo ŽPV infekcijos, bei kvietė rajono gyventojus į sveikatos popietę.

Popietės metu visuomenės sveikatos specialistai svečiams mokomųjų muliažų pagalba vaizdžiai demonstravo gimdos kaklelio, odos, storosios žarnos vėžio piktybinius navikus, kvietė praktiškai išmėginti atpažinti krūties vėžį tam tikrose stadijose, priminė apie krūtų savityros būdus bei šiuo metu Lietuvoje vykdomos PSDF biudžeto lėšomis finansuojamas prevencines programas.

Taip pat visiems norintiems buvo matuojamas kraujo spaudimas, hidrauliniu rankos dinamometru matuojama izometrinė plaštakos griebimo jėga, specialiuoju „Pico Smokelyzer Simple Co“ aparatu buvo tikrinamas iškvepiamo anglies monoksido (CO) kiekis plaučiuose.

Pagrindinė minėtos popietės dalis – segmentinė kūno tipo analizė. Kūno masės analizatoriaus „Tanita“ pagalba visi galėjo sužinoti savo kūno masės indeksą, poodinių riebalų ir skeletinių raumenų masės dalis ir kitus rodiklius. Visuomenės sveikatos specialistai atliko kūno masės analizes ir analizavo rezultatus bei pateikė juos dalyviams su išsamiu paaiškinimu ir rekomendacijomis. Visi dalyviai sužinojo įdomių dalykų apie savo kūnų sveikatą bei, dažniausiai, stebėjosi gautais rezultatais.

Visi svečiai be išimties dalyvavo žaidime „Laimėk išmaniąją apyrankę“, kurio laimėtoja tapo Adelė Čubkovienė. Nors išmanioji apyrankė buvo tik viena, tačiau nei vienas neliko tuščiomis rankomis. Visuomenės sveikatos specialistai kiekvieną asmeniškai kvietė dalyvauti viktorinoje apie mikroorganizmų atsparumą antimikrobinėms medžiagoms, prevencines programas ir tuberkuliozę bei dovanojo biuro įsteigtus prizus ir informatyvius lankstinukus.

Tokio pobūdžio sveikatos popietės bus organizuojamos kiekvieną mėnesį, tad sekite informaciją ir dalyvaukite.

Skaistė DRUPĖ

Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė

VSB nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts