Įvyko seniūnaičių sueiga

Ginkūnų seniūnijos seniūnaičiai tradiciškai rinkosi į kasmėnesinę sueigą seniūnijoje. Sueiga vyksta kiekvieną mėnesio paskutinį trečiadienį.   

Dėl įvykusio nelaimingo atsitikimo Aušros ir Žeimių g. sankryžoje esančioje pėsčiųjų perėjoje, ši sueiga buvo ypatinga. Seniūnaičiai dar kartą apžvelgė saugumo klausimais jau atliktus darbus ir ieškojo būdų bei priemonių, kuriomis būtų galima ateityje išvengti tokių skaudžių nelaimių.

Sueigoje dalyvavo Šiaulių AVPK vyriausioji tyrėja, Šiaulių policijos bendruomenės pareigūnų grupės narė Danute Jakubkienė.  Kadangi pareigūnės  pagrindinė misija yra prevencinis darbas, buvo aptartos galimos prevencinės priemonės dėl avaringumo, turtinių nusikaltimų. Šiaulių policijos bendruomenės pareigūnų  grupės narė pasiūlė vieną iš galimų prevencinių priemonių pačios visuomenės sąmoningumo ugdymą, ragindama seniūnaičius būti aktyviems įtraukiant bendruomenę.  Dėl saugumo perėjose, anot pareigūnės, vienas iš galimų būdų ryto piko metu savanoriškai budėti prie perėjos Ginkūnų ir mokyklos bendruomenės nariams. Dar vienas pasiūlymas vaikams į mokyklą eiti su liemenėmis. Jos nuomone  negalima vaikui piešti tik idealaus pasaulio, jis turi suprasti, kad net pėsčiųjų perėjoje gali būti nesaugu.

Dėl vagysčių pareigūnė rekomendavo būti atidiems patiems ir draugauti su kaimynais, neskelbti informacijos socialiniuose tinkluose, kuri leistų suprasti kad jūsų nėra namuose.

Seniūnaičiai buvo informuoti, kad savivaldybė pasirašiusi sutartį su kelių direkcija dėl žiedinės sankryžos projektavimo ir įrengimo darbų. Darbus direkcija planuoja atlikti iki 2022 metų.

Taip pat buvo aptartas 2020 m. biudžeto projektas. Projekte numatytas padidintas finansavimas gatvių apšvietimui. Pastaruoju klausimu aktyviai diskutuota – ar pinigus skirti visų esamų sumontuotų šviestuvų pajungimui (šiuo momentu Ginkūnų k. šviečia kas antras šviestuvas), ar prailginti apšvietimo laiką iki 1 val. nakties, paliekant dabartinį šviestuvų skaičių. Nutarta pajungti visus sumontuotus šviestuvus ir prailginti apšvietimo laiką iki 24 val. Seniūnaičiai taip pat aktyviai teikė pasiūlymus dėl Ginkūnų grąžinimo vizijos.

Vilija KVASIENĖ

Ginkūnų seniūnijos seniūnė

Seniūnijos nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Orai   

Gegužės 25-31 dienomis laikysis šilti ir saulėti orai. Nors retkarčiais danguje ir pasirodys vienas kitas debesėlis, o didesnis…