Įspūdinga technika padeda statybininkams pėsčiųjų tilto per Ventą Kuršėnuose statyboje

Praėjusių metų spalio mėnesį pradėtas statyti pėsčiųjų tiltas per Ventą Kuršėnuose. Pėsčiųjų tilto statybos darbus vykdo AB „Kauno tiltai“.

Domėjosi darbais

Kaip sekasi statybininkams dirbti, statybvietėje domėjosi rajono meras Antanas Bezaras ir administracijos direktorius Gipoldas Karklelis. Jie susitiko su vienu iš subrangovų UAB „Tilta“ darbų vadovu Vaidu Žasniausku, kuris parodė dirbantį didelių gabaritų kraną „Strėlė“.

„Procesas yra sudėtingas, nes viena tilto atrama atsiranda saloje, kita – prie renovuojamo Kuršėnų dvaro, kur yra sudėtinga patekti su sunkia technika“, – kalbėjo Vaidas Žasniauskas ir pridūrė, jog tilto danga be metalinės konstrukcijos bus kompozitinės lentos, t.y.  medienos-plastiko mišinys.

Statybininkai tikisi, kad tiltas bus pastatytas vasarą.

Vieta taps patrauklesnė

Savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis pažymėjo, jog atlikus darbus ir įgyvendinus projektą, pagerės centrinės Kuršėnų miesto dalies estetinė, rekreacinė vertė ir gyvenamosios aplinkos kokybė. Minėti veiksniai prisidės prie spartesnės Šiaulių regiono ekonominės ir socialinės plėtros, mažinant gyvenamosios aplinkos netolygumus regione pritraukiant reikšmingesnių investicijų ir didesnes pajamas gaunančių gyventojų.

Miesto centrinės dalies teritorija taps patrauklesnė vietos bendruomenei, miesto svečiams, teritorija bus pritaikyta neįgaliesiems, šeimoms su vaikiškais vežimėliais, pagerės gyventojų mobilumas. Bus sudarytos sąlygos geresniam Kuršėnų miesto gyventojų ir svečių rekreacinių, poilsio, sveikatinimo, laisvalaikio praleidimo ir susisiekimo poreikių tenkinimui, kas duos teigiamą impulsą verslo ir investicijų plėtrai.

Naujuoju tiltu – nuo centrinės miesto dalies (L. Ivinskio aikštės) iki Kuršėnų dvaro parko – bus galima patogiai pasiekti Kuršėnų kultūros centrą, mokyklą, bei parką, kuriame vyksta masiniai renginiai ir šventės.

Naujasis statinys trauks ne tik originalia išvaizda, bet ir interaktyvaus ir išmanaus tilto sprendimais. Ventos upės dešiniojo kranto teritorijoje bus įrengti pėsčiųjų takai, vaikų žaidimų aikštelė, lauko treniruokliai, prieplauka, maudykla, lauko terasa bei sutvarkyta žalioji zona.

Meras žiūri į ateitį

Rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras paprognozavo, jog, kai bus baigta Kuršėnų dvaro renovacija ir pastatytas pėsčiųjų tiltas per Ventą, dvare galės vykti santuokos, veiks muziejus, o jaunikiai savo nuotakas “privalės” ant rankų nešti per Ventą iki pat ceremonijų vietos – Kuršėnų dvaro.

Prie statomo tilto kasdien ateinantis kuršėniškis Mečislovas Aleknavičius pagyrė statybininkus, kurie dirba gana sparčiai. Anot jo, tiltas labai reikalingas vaikams, kurie saugiai galės patekti į Pavenčių mokyklą-daugiafunkcį centrą, kitas kultūros įstaigas.

Išsiskirs originalumu

Tiltas trauks ne tik norinčius pasimėgauti ramiais pasivaikščiojimais, bet ir išmaniųjų technologijų naudotojus. Vienoje iš tilto aikštelių bus įrengta multifunkcinė stotelė, kurioje sumontuotas įrenginys saulės energiją verčiantis oru, energija, bendravimu ir saugumu. Naujai įrengta Ventos upės pakrantės erdvė neabejotinai taps viena iš labiausiai lankomų vietų kuršėniškiams ir atvykstantiems svečiams, išsiskirianti originalia išvaizda ir technologiniais sprendimais ne tik Šiaulių regiono, bet ir visos Lietuvos kontekste.

Zigmas RIPINSKIS

Zigmo RIPINSKIO nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Įteikti brandos atestatai

Kuršėnų Lauryno Ivinskio aikštėje įteikti brandos atestatai 99-iems abiturientams, šiemet baigusiems Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnaziją. Centrinė miesto aikštė…