Mielės – nepamainoma trąša daugeliui augalų  

Sodininkai ir daržininkai norėdami gauti gausesnį ir kokybiškesnį derlių papildomai tręšia savo augalus įvairiomis trąšomis, kurių pasiūla parduotuvėse yra labai plati. Tačiau mes siūlome nebėgti į parduotuvę pirkti brangiai kainuojančių cheminių trąšų, o pasigaminti jas patiems iš mielių.

Trąšų iš mielių poveikis augalams

Mielės – veiksminga trąša daugeliui sodo ir daržo augalų. Tręšiant iš mielių pagamintomis trąšomis didėja daigų atsparumas, greičiau auga vegetatyvinė masė, vaiskrūmių ūgliai, spartėja šaknų vystymasis.

Mielių trąšos pomidorams

Pasigaminti trąšoms iš mielių prireiks vos poros minučių. Trijų litrų talpos stiklainį pripilkite vandens, bet nepilną. Tuomet į jį supilkite 100 g šlapių mielių, ištirpintų šiltame vandenyje ir 0,5 stiklinės cukraus. Stiklainį uždenkite audiniu ir pastatykite ten, kur šilta. Kartais stiklainį sujudinkite. Tirpalas bus paruoštas, kai įvyks fermentacija. Tuomet vieną stiklinę mišinio ištirpinkite 10 litrų vandens ir gautu skysčiu laistykite pomidorus.

Pomidorų tręšimas

Pomidorai mielių trąšomis tręšiami gerai įsišaknijus daigams, o antrą kartą reiktų prieš pat žydėjimą. Kiekvieną kartą tam naudojamas tas pats receptas, keičiasi tik po kiekvienomis šaknimis pilamo mišinio kiekis. Jauniems pomidorams pakanka pusės litro, o suaugusiems krūmams reikia dviejų litrų trąšų.  Pomidorams skirtos trąšos su mielėmis yra labai veiksmingas biologinis augimo stimuliatorius. Tręšimo rezultatus galėsite pastebėti jau po kelių dienų. Augalai stipriai išauga, jų lapai tampa mėsingi ir sultingi.

Agurkų tręšimas

Trąšas su mielėmis agurkams galima naudoti ir vegetacijos pradžioje, ir pradėjus jiems derėti. Bet kokiu atveju rezultatai bus matomi iškart. Jų vegetacinė masė išauga, taip pat užsimezga daugiau vaisių, sumažėja tuščiažiedžių skaičius.

Agurkus mielių tirpalu reikia tręšti du kartus per sezoną. Pirmą kartą – po tręšimo azoto trąšomis, atitinkamai, praėjus savaitei po persodinimo į gruntą. Antrą kartą – po tręšimo fosforu (jeigu rudenį nebuvo tręšta superfosfatu). Dviejų kartų visiškai pakaks, nes tręšimas mielėmis yra daugiau stimuliuojantis veiksmas, kuris negali pakeisti visaverčio trąšų komplekso.

Tinkama trąša ir  kambarinėms, ir sodo gėlėms

Tręšimas mielėmis sustiprina augalų imuninę sistemą, jų gumbai, svogūnėliai ir šaknys auga daug greičiau. Po tręšimo mielėmis augalai atrodo gražiau, išleidžia didesnius ir ryškesnius pumpurus, o žydėjimo laikas prailgėja. Paruošti trąšas su mielėmis galima kambarinėms gėlėms, lauko augalams: irisams, bijūnams, chrizantemoms, kardeliams – toms gėlėms, kurios išaugina didelę vegetacinę masę. Mielių trąšos ypač patinka rožėms. Jeigu jos du kartus per sezoną gauna tokių trąšų, ne tik gražiau žydi, bet ir geriau peržiemoja.

Trąšoms pagaminti reikia labai nedaug komponentų – sausų mielių ir vandens. Į paruoštą tirpalą galima įdėti šiek tiek cukraus. Rekomenduojamos štai tokios proporcijos: 10 litrų vandens, 10 gramų sausų mielių; 3 valgomieji šaukštai cukraus. Prieš naudojimą trąšų tirpalą palaikykite šiltoje vietoje, kad jis fermentuotųsi, o gautą suspensiją praskieskite vandeniu santykiu 1:5 ir palaistykite juo gėles.

Pagal spaudą

Total
1
Dalinasi
Related Posts